FESTIVAL 2016

Dramaturgiou sa tohto roku priblížime typicky plážovej tematike zo všetkým, čo k tomu patrí. Krásne počasie, voda a piesok od pradávna patrili k najväčším lákadlám kvalitnej zábavy a oddychu. Nebudú preto chýbať  atraktívne dievčatá v bikinách, letná party a najlepší DJi, zaujímavé sprievodné atrakcie, či hudobný hostia z celého Slovenska. Nenechaj si ujsť nepochybne jednu z najlepších letných podujatí.

predelsarnovsky

ĽUBOŠ SARNOVSKÝ

Ľuboš patrí medzi jedného z moderátorov spravodajstva, ktorí pôsobia v TV Joj od jej začiatku. Po prvý raz sa na obrazovke TV Joj objavil v roku 2002. Síce vyštudoval elektrotechnické inžinierstvo, no jeho snom bolo povolanie armádneho pilota. Absolvoval dva ročníky Relly v súťažnom automobile. Momentálne sa venuje tenisu, squashu a rekreačne aj plávaniu. Kariéru v médiách odštartoval spolu s Michalom Hudákom, Martinom Fenčákom a Zuzanou Kostelníkovou v roku 1993 v rádiu Flash. V roku 1999 prestúpil do Fun Rádia. Jeho prvý samostatný televízny projekt mal názov Motoklub a vyrábala ho TV JoJ spolu s Andreou Belányiovou.

predelivana

IVANA CHRISTOVÁ

Začiatky Ivany Christovej boli v speváckom súbore Prešovčatá, neskôr v súbore Šarišan. V roku 1989 sa stala víťazkou súťaže MISS ČSSR. Od vtedy pôsobila ako modelka v New Yorku a v Paríži, od roku 1996 v Mníchove, Miami a Mexiku. V roku 1994 založila Nadáciu Ivana Christová deťom, ktorá podporuje 36 detských a dojčenských ústavov. Organizuje benefičné večery a odovzdávanie medicínskych prístrojov.

   

festivalpredeldjekg

DJ EKG

Miro Ecker začal s amatérskym prezentovaním hudby už v rannom veku. Nachádzal pôžitok v ovplyvňovaní davovej psychózy. DJing je synonymom pre vyjadrenie jeho pocitov. Preto sa snaží vo svojich setoch odrážať kvalitnú produkciu a hlavne pozitívnu energiu. Aj keď sa jeho snaženie stále profiluje, nemá rad škatuľkovanie do rôznych hudobných štýlov. Počas svojich vystúpení spolupracuje s publikom, ktorému chce ponúknuť iný pohľad na party a pozdvihnúť ju na zážitok. Energická hudba s charizmatickým podaním je presná definícia toho, čo EKG vystihuje.

   

predelrobertburian

ROBERT BURIAN

Meno, ktoré patrí jednému z najtalentovanejších mladých DJov a producentov v súčasnosti. Jeho schopnosť ovplyvňovať nu-trance scénu zaručuje individuálny a svojský štýl pri jeho vystúpeniach ako aj pri tvorbe skladieb. Veľký výstup nahor nastal počas roku 2008 vypustením nekompromisného soundu DOOM / COBRA, ktorý znamenal posun do najvyššej úrovne populárneho a momentálne extrémne žiadaného tech-trance zvuku. Tech-trance je budúcnosť a nová vlna elektronickej tanečnej hudby, ktorá bude čoraz viac ovplyvňovať fanúšikov a DJov po celom svete. Svojský štýl a neopakovateľné dávky energie vie Robert rozdávať nie len pomocou svojej produkcie ale predovšetkým na jeho vystúpeniach

   

predeldjmairee

DJ MAIREE

Rezident projektu HOUSE SENSATION, vlastným menom Miroslav sa hudbe venuje už od svojich 14tich rokov. Pôsobí vo viacerých kluboch v BA, no spolupracuje aj s viacerými klubmi po celom Slovensku. Jeho set ste už mohli počuť takmer všade, no významnými posunmi v jeho kariére boli akcie, kde si zahral po boku významných mien ako HARDWELL, NICKY ROMERO, SANDER VAN DOORN, DIMITRI VEGAS & LIKE MIKE, FIREBEATZ, MILK & SUGAR, MUZZAIK, MICHAEL BURIAN, ...

   

predeldjrobin

DJ ROBIN

DJ Robin je zárukou kvalitnej perfomance po všetkých stránkach. Svojou silou mikrofónu dokáže podržať silu eufórie a precíznym mixovaním pozdvihnúť party na vyšší level. Jeho zárukou je energický vyber trackov a hlavne ľudská interaktivita s publikom. Právom označený za najlepšieho warm up DJa v klubových eventoch a taktiež obhájený popredný status top DJa na komerčných akciách.

predelbongomannelis

BONGOMAN ELIZZ

Bongoman Elizz je bez pochýb najvýraznejším spestrením akéhokoľvek DJa. Jeho energické bicie pozdvihnú úroveň a pozitívny dojem z každej party. Spolupráca s DJmi z celého Slovenska vytvára jedinečnú atmosféru, ktorú proste musíš zažiť. Jedinečná show ťa zaručene dostane.

   

predeldjfolly

DJ FOLLY

Aj keď jeho najbližšie štýly sú house, tech house a techno, jeho produkcia je zmes viacerých štýlov. Nakoľko nerád škatuľkuje svoje umenie, sám svoj štýl definuje ako elektronická tanečná hudba. Je názoru, že v každom štýle sa dá priniesť niečo zaujímavé pre publikum a skôr dbá počas hrania na celkový výber jednotlivých trackov tak, aby tvorili určitú spojitosť medzi ním a publikom, zároveň aby vytvorili tak celkovú pozitívnu atmosféru setu.

predelsiu

LADY SUE

Zuzka Bojková známa publiku, ktoré obľubuje tanečnú hudbu ako DJ LayDee Sue pochádza z Kysuckého Nového Mesta a hraniu sa venuje popri vysokej škole, ktorú študuje v Banskej Bystrici. Už v jej mladom veku pobláznila celé Slovensko, a dnes patrí medzi najobsadzovanejšie dámy za mixážnym pultom. Jej dokonalé hudobné cítenie si vychutná každý milovník elektronickej tanečnej hudby.

predelmajksaxi

MIKE SAXI

Košičan, ktorý svojej vášni podľahol už v pätnástich rokoch. Počas svojho pôsobenia prešiel vývojom od tanečnej hudby cez funky a latin house až po elektro. Jeho súčasná produkcia je zameraná na progressive a techno hous. Aktuálne pôsobí ako rezident DJ v Košickom BOBA Bare, kde pravidelne organizuje svoju MIKE SAXI & FRIENDS party.

predeldjrasto

DJ RASŤO MATIJ

Mladý Svidníčan už v detstve inklinoval k hudbe. Na svoju cestu, ktorú si vysníval, sa vydal v roku 2011 ako klubový DJ. V rámci žánru sa zameral na štýly house edm, tech house a future house. Jeho snahou je udržiavať po celú dobu kontakt s publikom, a pozitívne vplývať na ich náladu. Vytvoriť jedinečný zážitok, ktorý ostane v ľuďoch aj po tom, čo sa party skončí.

predeldjmarosh

DJ MAROSH

Mladý Prešovčan, ktorý sa hraniu venuje už od svojich 15tich rokov, pôsobí vo viacerých kluboch v Prešove ako rezident Dj. V priebehu svojej kariéri si zahral aj po boku zahraničných DJs, ako sú napr. Artento Divini, Gavyn Mitchel. Medzi jeho obľúbené hudobné štýly patri house a techhouse, no žiadny hudobný štýl mu nie je cudzí.

predeladamdurica

ADAM ĎURICA

Spevák a hudobník z Hlohovca. Do povedomia sa dostal po úspešnej účasti v Slovensko hľadá superstar 1. Po superstar vydal album s názvom Cukor a Soľ, z ktorého piesne Tam kde slnko a Urob ma lepším patrili k najhranejším skladbám roku 2006. Krstným otcom CD Cukor a Soľ sa stal Ivan Tásler. V roku 2009 získal na medzinárodnom festivale v poľskom Rzeszówe cenu Grand Prix ako absolútny vítaz. V roku 2011 si sám produkoval album Dávno zomrel Rock n Roll, ktorý nahral vo svojom štúdiu SONIQ so slovenskou hudobnou špičkou. Tento album pokrstili Zuzana Smatanová a Peter Nagy. Adam Ďurica odhral množstvo koncertov a výborne sa odprezentoval aj na turné IMT Smile, Desmodu alebo Zuzany Smatanovej. Jeho prerábka pesničky Mám ťa rád od Karola Duchoňa sa stala najúspešnšjším vystúpením Tv Show Legendy popu a najpozeranejším live vystúpením roku 2012 na internete. Jeho doposiaľ najväčší úspech priniesol rok 2014 kedy si Slovensko zamilovalo jeho pesničky Neľutujem, Mandolína a duet so Zuzanou Smatanovou Miesta. V máji 2015 vydal album Mandolína, za ktorý získal už v prvom mesiaci predaja Zlatý album od vydavateľstva Universal music.

   

predelkandracovci

KANDRAČOVCI

Skupinu Kandráčovci založil v roku 2004 jej primáš Ondrej Kandráč. Členmi tohto zoskupenia sú bývalí muzikanti z rôznych folklórnych súborov. Hudobníci úzko spolupracujú s regionálnym vysielaním RTVS v Košiciach. V roku 2008 získali Kandráčovci ako prvá ľudová hudba na Slovensku naraz dve platinové platne za svoje premiérové CD už spomenutý titul – A čija to chyža a Sinu muj! Hneď o dva roky na to pridali ďalšie platinové CD za projekt Oj, zabava, ktorý sa stal ich prvým debutovým albumom. I to svedčí o profesionálnych kvalitách týchto hudobníkov. Po titule Oj zabava prišiel v roku 2012 obzvlášť úspešný album Dva Duby. Práve k nemu sa viaže i mimoriadne obľúbený koncert, ktorý mohli vidieť diváci v rôznych kútoch Slovenska. Na jeseň v roku 2014 skupina Kandráčovci absolvovala koncertnú šnúru pri oslave svojich desiatych narodenín a to vo veľkom štýle po veľkých športových halách v mestách Východného Slovenska, ktoré sa im podarilo vypredať! Pri tejto príležitosti vyšlo na jeseň CD - 10 rokov s vami, na ktorom sú ďalšie skladby z produkcie kapely. Zo spomínanej koncertnej šnúry pri príležitosti výročia skupiny vzniklo historicky prvé DVD&CD Kandráčovci - Galakoncert. Kapela si zahrala v sprievode orchestra Jula Selčana, so Zborom sv. Cecílie, dua Farsa a predstavili speváckych hostí: Moniku Kandráčovú, Anku Poráčovú, Veroniku Šoltysovú Rabadovú a Terezu Mandzákovú s ktorými v súčasnosti spolupracujú.

   

predeltublatanka

TUBLATANKA

Tublatanka sa začala formovať v roku 1982. Kapela prvých desať rokov svojej existencie vystupovala v ľudových krojoch. Na konte má niekoľko albumov ako napríklad Tublatanka (1985), Skúsime to cez vesmír (1987), Poďme bratia do Betlehema (1993), či zatiaľ posledná štúdiovka Svet v ohrození z roku 2010. Medzi najznámejšie hity kapely patria piesne ako napríklad Dnes, Môj starý dobrý kabát, Loď do neznáma či Láska drž ma nad hladinou.

   

predelsepar

SEPAR

Michael Kmeť, známy pod umeleckým menom Separ alebo Monsignor Separ, je slovenský raper a člen bratislavskej hip-hopovej skupiny DMS a bývalý člen nezávislého labelu Gramo Rokkaz. Približne do roku 2011 sa viac-menej aktívne venoval maľovaniu graffiti a začal s tým skôr, ako s rapom. So skupinou DMS vydal jedno EP (Teraz už naozaj) a dva albumy (Čo sa stalo?! a MMXV) a ako sólový interpret vydal v októbri roku 2012 debutový album Buldozér. V marci 2014 vyšiel jeho druhý sólo album s názvom Pirát. Sám seba pokladá za jedného z najvulgárnejších a najpriamočiarejších raperov na slovenskej hip-hopovej scéne.

   

predeldjrasto

MAFIA CORNER

Mafia Corner tvorí spevák a producent v jednom Mike. Mafia má v úmysle priniesť nový a svieží zvuk do všetkého, čo tu doteraz bolo. Mieša svetovú pop music so slovenskou, z čoho vzniká jedinečný zvuk, ktorý tu ešte nebol a rýchlo si našiel miesto na trhu a svojich priaznivcov. Rýchly rast a popularita Mafia Corner je postavená na tvrdej práci a pokore voči svojim fanúšikom. Čísla, ktoré každý deň narastajú, sú dôkazom toho, že to čo Mafia robí sa ľuďom páči a budem v tom pokračovať, aby nás tu bolo ešte viac a aby táto hudba bola súčasťou každenného života.

   

predeldjrasto

LINA MAYER

Lina Mayer, vlastným menom Karolína Majerníková je slovenská speváčka, skladateľka a tanečnica. Jej prvý singel, ktorý nesie názov Dream, vydala v roku 2012. O dva roky neskôr naspievala soundtrack This Time pre český film Pôjdeme k moru. V roku 2015 vydala cover verziu známej piesne Stay With Me od anglického speváka Sama Smitha. Neskôr toho istého roku vydala svoj druhý singel, ktorý ju konečne dostal do väčšieho povedomia. Je ním pesnička Personal Sky, ktorá zožala veľký úspech hlavne v českých a slovenských hitparádach.

   

Počas dvoch dní zažiješ fantastickú atmosféru, na ktorej jednoducho nesmieš chýbať. Víkend plný skvelej hudby a krásnych dievčat s partiou tvojich kamarátov. Tak neváhaj, a pošli stránku ďalej. Daj aj ostatným vedieť čo sa chystá. Toto ti za žiadnu cenu nesmie ujsť. Už teraz sa na teba tešíme.